Filtra

Libra Për Fëmijë (344 Produkte)

Perralla klasike
Asnjë vlerësim

Përshkrimi Trë perralla të mrekullueshme . Tre derrkucët e vegjël vendosën të ndërtojnë secili nga një shtëpi për vete. Ujku e zbulon shpejt planin e tyre dhe i ndjek tre derrkucët nga pas. A do të mundin ata t... Lexo më shumë

from 1,150.00ALL
at 1 stores
Cufoja Ne Shtepine E Cudirave
Asnjë vlerësim

Ky titull është libri i tretë i ciklit të “Çufos”, cikël i cili do të bëhet simbol i lindjes së “përrallës së re” shqip. Leximi i Çufoja dhe Bubi Kaçurrel, Pushimet e Çufos, Çufoja në shtëpi... Lexo më shumë

from 800.00ALL
at 1 stores
Ferma
Asnjë vlerësim

Sa gazmore është ferma me kafshët e saj pushatake, të këndshme e të buta! Pa dëgjo si bën fësh-fësh gruri në arë, bërr-bërr traktori në fushë, pllaq-plluq uji në kovë... Sa shumë gjëra mund të mësojë e sa sh... Lexo më shumë

from 690.00ALL
at 1 stores
Mjetet Qe Ecin
Asnjë vlerësim

Uaa, sa i shndritshëm është autobusi që çon fëmijët në shkollë! Edhe ekskavatori do t’ju duket si i vërtetë, po ta prekni. Veç kësaj, do të mësoni edhe për çfarë na shërben ai. Në këtë libër, fë... Lexo më shumë

from 1,150.00ALL
at 1 stores
Gezuar Ditelindjen
Asnjë vlerësim

Ndihmojeni beben tuaj të kuptojë që ditëlindjet janë argëtim. Lexojini fjalët së bashku, ndërkohë që ajo mëson dhe luan. Shiko sa e shndritshme është dhurata, zgjidh një ngjyrë te kapelat festive, fryji for... Lexo më shumë

from 690.00ALL
at 1 stores
Çufoja Dhe Bubi Kaçurrel
Asnjë vlerësim

Ky është libri i parë i ciklit të “Çufos”, cikël i cili do të bëhet simbol i lindjes së “përrallës së re” shqip. Zbuloni aventurat e derrkucit Çufo dhe mikut të tij më të ngushtë, Bubit Kaçurrel, në shnd... Lexo më shumë

from 750.00ALL
at 1 stores
Fjalet e Para
Asnjë vlerësim

Mësojani bebes fjalët e para përmes sipërfaqeve të ndryshme, të cilat ajo mund t’i prekë me gishtat e saj të brishtë. Prekni, përkëdhelni dhe gudulisni së bashku figurat e librit, si dhe ndihmojeni të zbul... Lexo më shumë

from 690.00ALL
at 1 stores
Fabulat e La Fontenit
Asnjë vlerësim

Ky libër përmban 40 fabula. Fabulisti i madh vjen në këtë libër me një përzgjedhje të fabulave të tij më të bukura, të shqipëruara në mënyrë të përkryer. Këtu, fabulat e papërsëritshme të La Fontenit... Lexo më shumë

from 1,380.00ALL
at 1 stores
Cufo President
Asnjë vlerësim

ÇUFO PRESIDENT është libri i pestë i ciklit të “Çufos”, cikël i cili do të bëhej simbol i lindjes së “përrallës së re” shqip. Leximi i "Çufoja dhe Bubi Kaçurrel", "Pushimet e Çufos", "Çufoja në ... Lexo më shumë

from 700.00ALL
at 1 stores
16 Përralla klasike (me audio CD)
Asnjë vlerësim

Gjashtëmbëdhjetë përrallat që do të gjeni në këtë libër, janë rrëfyer me një gjuhë të rrjedhshme dhe përmbajnë ilustrime që zënë një faqe libri të tërë, nga cepi në cep. Nga ana tjetër, do të jet... Lexo më shumë

from 2,070.00ALL
at 1 stores
365 Rrefenja Para Gjumit
Asnjë vlerësim

Seria: Rrëfenja para gjumit E dini se kush po bën duet nën dritën e hënës? Po elefanti Eli, a do të bëhet dot ekuilibrist në cirk? Po që një yll shkoi e ra “pëlltum” në det, e dini?! Çfarë aventurash kalojn... Lexo më shumë

from 2,070.00ALL
at 1 stores
Libri i Binjakeve
Asnjë vlerësim

Lindja e një foshnjeje është diçka e rrallë dhe emocionuese. Përftyroni çfarë emocioni do të ishte nëse vjen në jetë jo një, por dy fëmijë. Për këtë emocion është krijuar ky libër! Në të do të mund të ... Lexo më shumë

from 1,725.00ALL
at 1 stores
Kutiza e Rrefenjave Per Vajza Bukuroshe
Asnjë vlerësim

Çfarë dhurate e mrekullueshme për vogëlushet: një kuti elegante e trëndafiltë, që mban brenda një thesar të vërtetë; pesë libra plot e përplot me rrëfenja të magjishme. “Kërcimtaret bukuroshe” sjell histor... Lexo më shumë

from 2,300.00ALL
at 1 stores
Perralla Me Princesha Dhe Sirena
Asnjë vlerësim

Doni ta zbuloni vendin magjik të princeshave e të sirenave? Po t’i lexoni këto 14 përralla të këndshme, me siguri që do ta gjeni. E pastaj do t’ju duket edhe juve sikur po merrni pjesë në një konkurs dallgës... Lexo më shumë

from 1,380.00ALL
at 1 stores
12 Perralla Klasike
Asnjë vlerësim

Një libër i vyer, ku fëmijët do të zbulojnë magjinë e rrëfenjave dhe kënaqësinë e leximit. Çdo faqe e librit është me ilustrime shumëngjyrëshe nga më të bukurat, që i përshkruajnë hollësisht skenat e ... Lexo më shumë

from 1,725.00ALL
at 1 stores
50 Perrallat Me Te Bukura
Asnjë vlerësim

Anderseni, Vëllezërit Grim dhe Sharl Perroja vijnë te fëmijët shqiptarë me 50 përrallat më të bukura dhe me shqipërim mjeshtëror. Disa prej këtyre përrallave fëmijët i njohin mirë e nuk mërziten kurrë me to, ... Lexo më shumë

from 1,725.00ALL
at 1 stores
Perralla Fantastike
Asnjë vlerësim

Në këtë libër, me 12 përralla, do të njiheni me rrëfenjat më të këndshme që janë përcjellë gojë mbas goje e që prindërit e gjyshërit ua kanë kallëzuar vogëlushëve strukur në një qoshk pranë ndonj... Lexo më shumë

from 1,035.00ALL
at 1 stores
Rrefenja me Zana
Asnjë vlerësim

Ky libër përmban 18 rrëfenja. Në këtë libër i kemi bërë bashkë të gjitha zanat për ty: zanën e kafshëve e të luleve, zanën e puthjeve e të ylberit. Plot tetëmbëdhjetë rrëfenja magjike të spër... Lexo më shumë

from 1,380.00ALL
at 1 stores
Perralla Me Kafshe Camarroke
Asnjë vlerësim

Ky libër përmban 7 përralla. Një pulë që bën vezë katrore, një lopë që ëndërron të prodhojë limonadë, një dhelpër që, çuditërisht, nuk është fare dinake, një qen që nuk mund të lehë, nj... Lexo më shumë

from 1,380.00ALL
at 1 stores
Perrallat e Babagjyshit te Vitit te Ri
Asnjë vlerësim

Ngazëllimin dhe harenë e papërshkrueshme të fëmijëve në festat e fundvitit mund ta shtojë edhe ky libër me 24 përralla të përzgjedhura me kujdes e dashuri.Teksa e lexon, edhe ti do të përgatitësh dhurata bashk... Lexo më shumë

from 1,380.00ALL
at 1 stores