Rekomandime (86 Produkte)

Libri i bebushit tonë
Asnjë vlerësim

RRETH LIBRIT Një dhuratë edhe një libër-album fantastik, për të ruajtur fotografitë e kujtimet më të shtrenjta të fëmijës suaj.    ... Lexo më shumë

from 1,500.00ALL
at 1 stores
Libri i bebushes sonë
Asnjë vlerësim

RRETH LIBRIT Një dhuratë edhe një libër-album fantastik, për të ruajtur fotografitë e kujtimet më të shtrenjta të fëmijës suaj... Lexo më shumë

from 1,500.00ALL
at 1 stores
Libri i plotë i përkujdesit për nënën dhe fëmijën
Asnjë vlerësim

Një udhëzues themelor për kujdesin ndaj vetes dhe foshnjës, nga ngjizja e fëmijës deri në moshën trevjeçare. Tërësisht praktik, i ilustruar plotësisht dhe i indeksuar.... Lexo më shumë

from 2,500.00ALL
at 1 stores
Enciklopedia e mergimit
Asnjë vlerësim

Entela Tabaku u lind më 1971 në Shkodër. Ajo ka PhD në gjuhësi nga universiteti i Stokholmit dhe mban katedrën e gjuhës shqipe në Uppsala. Ka botuar tri përmbledhje me poezi: “50 poezi dhe 5 intermexo... Lexo më shumë

from 1,000.00ALL
at 1 stores
Set 5 libra, Saga Crossfire
Asnjë vlerësim

Kjo sagë është jashtëzakonisht prekëse dhe joshëse, duke rrëfyer një histori të zjarrtë dashurie e mbushur me dramë, romancë dhe emocione, që ka bërë për vete miliona lexues në mbarë botën. “Cros... Lexo më shumë

from 0.00ALL
at 0 stores
Himni kombetar I shqiptareve
Asnjë vlerësim

Një libër që zbardh historinë e plotë të himnit kombëtar.

from 0.00ALL
at 0 stores
Shqiperia, e shkuara dhe e tashmja
Asnjë vlerësim

Më në fund, pas 93 vjetësh, historia e parë e Shqipërisë shkruar në gjuhën angleze dhe botuar në SHBA në vitin 1919, ribotohet ne shqip, në gjuhën amtare të autorit, Kostë Çekrezit, një nga intelektualët... Lexo më shumë

from 0.00ALL
at 0 stores
Kodiket e Shqiperise ne Kujtesen e Botes
Asnjë vlerësim

Monografia "Kodikët e Shqipërisë në "Kujtesën e Botës" pasuron dijet tona për vlerat e trashëgimisë kulturore të krishtërimit të hershëm dhe për periudhën e gjatë e të vështirë që vijon. Monografi... Lexo më shumë

from 0.00ALL
at 0 stores
Gruaja që dinte vetëm të dashuronte
10101010101010101010 10/10

Ishte vetëm dhjetë vjeç kur Aleka zbuloi kartelën në shtëpinë e fëmijëve. Nuk kishte mbiemër pranë emrit të saj. Por ishte fjala ""fëmijë i jashtëligjshëm"" që i përkiste asaj dhe fjala e panjohur ""prostitutë""... Lexo më shumë

from 0.00ALL
at 0 stores
Dashuria në kohërat e kolerës (SC)
Asnjë vlerësim

Gabriel García Márquez u afirmua si personalitet i fuqishëm letrar dekada më parë, kur botoi romanin “Njëqind vjet vetmi”, një libër që u bë legjendë dhe është lexuar nga miliona vetë në mbar... Lexo më shumë

from 0.00ALL
at 0 stores
Situata e kishes ne Shqiperine paraturke
Asnjë vlerësim

Ky libër është ndër referencat bazike për të kuptuar historinë e Shqipërisë para-osmane: Aty trajtohet me një sërë burimesh historike zona e depërtimit ortodoks në digën katolike dhe pasojat që pati në his... Lexo më shumë

from 0.00ALL
at 0 stores
Virgjereshat e Vivaldit
Asnjë vlerësim

Në Venecien e shekullit të tetëmbëdhjetë, qytetin e maskave, të muzikës dhe mëkatit, asgjë nuk është ashtu si duket. Një foshnjë e braktisur rritet mes jetimëve të Ospedale della Pietà-së. Dhe ajo është ... Lexo më shumë

from 0.00ALL
at 0 stores
Shqiperia e re
Asnjë vlerësim

Në fillim të viteve ’90, Shqipëria, shteti më i mbyllur dhe më represiv i Europës, nisi një trazicion befasues pasi e kishte mbyllur veten për dyzet vjet në izolim komunist. Më përpara, nën një pushtet të... Lexo më shumë

from 0.00ALL
at 0 stores
Në çdo frymëmarrje
Asnjë vlerësim

Në traditën romantike të "Ngadhënjimi i dashurisë" dhe "Net të stuhishme", shkrimtari i bestsellerëve të New York Times-it Nicholas Sparks vjen sërish me historinë e një takimi të rastit që bëhet pikë qendrore... Lexo më shumë

from 0.00ALL
at 0 stores
Më prano siç jam, i dashur
Asnjë vlerësim

Xhada e di mirë që është një vajzë me karakter mjaft të vështirë, prandaj nuk habitet aspak kur e gjen veten në një fazë të jetës kur nuk shkon mirë me askënd... Me të dashurin e saj historik, gjendja vare... Lexo më shumë

from 0.00ALL
at 0 stores
Pjeter Bogdani dhe Shqipnia e kohes se tij
Asnjë vlerësim

Luigj Marlekajt është njohës i shkëlqyer i veprës së Bogdanit dhe i Shqipërisë së shekullit të XVII, gjë që dëshmohet më së miri edhe në studimin e tij monografik Pjetër Bogdani e Shqipnia e kohës se ti... Lexo më shumë

from 0.00ALL
at 0 stores
Dashnorja
Asnjë vlerësim

Teo e mbante mend se si Natasha e shqiptonte emrin e tij. Pa lëkundjen e vitheve të saj, kur ngjitej shkallës përpara tij, dhe flokët që i përhapeshin nga era, kur qëndronte te parmaku i kuvertës duke e ndjekur me s... Lexo më shumë

from 0.00ALL
at 0 stores
Kali valltar
Asnjë vlerësim

Ky është nga romanet e fundit të autores me famë botërore tashmë, sepse romanet e saj lexohen anë e mbanë botës, të përkthyera në shumë gjuhë. Por «Kali valltar» është tjetërsoj, krejt ndryshe, i pazakontë,... Lexo më shumë

from 0.00ALL
at 0 stores
Ne jemi gjithçka
Asnjë vlerësim

Sëmundja ime ishte aq e rrallë, po aq sa ishte e dëgjuar. Kryesisht isha alergjike ndaj botës së jashtme. Nuk dilja nga shtëpia, nuk kisha dalë për shtatëmbëdhjetë vjet me radhë. Të vetmit njerëz që kisha ... Lexo më shumë

from 0.00ALL
at 0 stores
Kjo ninullë
Asnjë vlerësim

Gjithçka është e qartë për të kur bëhet fjalë sidomos për marrëdhëniet me djemtë: Remi ka rregullat e saj. Ajo ka mësuar gjithçka që duhet të dijë nga nëna e saj: Kurrë nuk i merr shumë seriozisht. Ku... Lexo më shumë

from 0.00ALL
at 0 stores