Sete Dhe Koleksione (66 Produkte)

Historia e Arberise
Asnjë vlerësim

Seti me dy libra permban: “Arberit e Jonit” nga Pëllumb Xhufi Libri vjen si një eksplorim I thellë përvojash dhe arkivash brenda dhe jashtë Shqipërisë nga studiuesi I mirënjohur Pëllumb Xhufi rreth re... Lexo më shumë

from 4,680.00ALL
at 1 stores
Histori dashurie te vitit 2021
Asnjë vlerësim

Seti me dy libra, permban: “Dashnoret poshte Danubit” nga Federico Andahazi Budapest, 1944. Në Evropën e shkatërruar nga lufta, Hana dhe Bora takohen përsëri shumë vjet pas divorcit të dhimbshëm. Kurrë s�... Lexo më shumë

from 1,800.00ALL
at 1 stores
Dy romanca rinore
Asnjë vlerësim

Seti me dy libra permban: “Mbaron me ne” nga Colleen Hoover Një roman i guximshëm dhe realist, “Mbaron me ne” është një histori e paharrueshme dashurie. Jeta e Lili Blumit nuk ka qenë asnjëherë e lehtë, por... Lexo më shumë

from 2,160.00ALL
at 1 stores
Business book and mag
Asnjë vlerësim

Seti permban revisten Business Magazine dhe librin: “Revista Business Magazine nr. 27” nga New Media Communication Hidhet ne qarkullim revista e biznesit Business Magazine Nr. 27. Ne kete numer gjeni int... Lexo më shumë

from 2,610.00ALL
at 1 stores
Biografi futbollistesh te shquar
Asnjë vlerësim

Seti me dy libra permban: “Maradona - dora e Zotit” nga Jimmy Burns Një libër që lexohet me një frymë nga kushdo, sidomos prej atyre që e kanë "jetuar" magjinë e tij dhe ... Çdokush që dyshon, se Diego Marado... Lexo më shumë

from 2,025.00ALL
at 1 stores
Biblioteka e tregimeve te Cortasarit
Asnjë vlerësim

Seti me dy libra permban: “E largeta dhe tregime te tjera” nga Julio Cortazar Në kujtesën kaq millimetrike, në humorin kaq subversiv, në gjithçka që e bën ate njërin prej intelektualeve të... Lexo më shumë

from 1,800.00ALL
at 1 stores
Aventurat e Arsen Lupenit
Asnjë vlerësim

Seti me dy libra permban: “Aventurat e djaloshit Lupen – Ne ndjekje te doktor Mustaqes” nga Marta Palazzesi Per here te pare vjen ne shqip nje liber per personazhin e shquar te filmave vizatimor, hajdutin Lupen; perkthy... Lexo më shumë

from 1,440.00ALL
at 1 stores
Autore shqiptare per femije 2021
Asnjë vlerësim

Seti me dy libra permban: “Pirate dhe parate” nga Rudina Çupi Bota e piratëve në kërkim të thesarit është plot aventura. Nga të gjithë personazhet e librave piratët përjetojnë më shumë pengesa e peripe... Lexo më shumë

from 1,260.00ALL
at 1 stores
Edhe dy libra me aventura nga David Walliams
Asnjë vlerësim

Seti me dy libra permban: “Zhuli” nga David Walliams Nje tjeter liber fantastik i David Walliams vjen per lexuesit e vegjel. TANI ËSHTË RADHA E ZHULIT! Njihuni me Nedin, djalin e jashtëzakonshëm me një superfuqi ... Lexo më shumë

from 2,430.00ALL
at 1 stores
Libra para fillimit te biznesit
Asnjë vlerësim

Seti me dy libra permban: 1. "Fillo me pse" nga Simon Sineku Pse e bëni atë që bëni? Pse disa njerëz dhe organizata janë më novatorë, më influencues dhe më fitim-prurës se të tjerët? Pse disa krijojnë besni-... Lexo më shumë

from 1,440.00ALL
at 1 stores
Libra te femrave qe motivojne ndryshimin
Asnjë vlerësim

Seti me dy libra permban: 1. "Vajza, mjaft me shfajsime" nga Rachel Hollis Pas librit “Vajza, lani fytyren” autorja bestseller Rachell Hollis, dhe një nga spikeret motivuese më të kërkuara në botë vjen me një boti... Lexo më shumë

from 1,800.00ALL
at 1 stores
Libra per lidership te suksesshem
Asnjë vlerësim

Seti me dy libra permban: 1. "Si te behesh udheheqes i zoti" nga Dale Carnegie Ky libër i shqyrton këto aspekte të udhëheqësisë apo lidershipit - dhe jo vetëm kaq - për të ofruar strategji që na ndihmojnë të bëjmë ... Lexo më shumë

from 1,530.00ALL
at 1 stores
Autore shqiptare 2 Bashkim Shehu – Ylljet Alickaj
Asnjë vlerësim

Seti me dy libra permban: 1. Triptiku i magjistareve nga Bashkim Shehu Rrëfimet e këtij triptiku nuk vijnë njëri pas tjetrit në mënyrë drejtvizore. Struktura e tij i ngjan asaj të ndërthurjes së serialeve telev... Lexo më shumë

from 1,800.00ALL
at 1 stores
Autore shqiptare 1 Mira Meksi – Tom Kuka
Asnjë vlerësim

Seti me dy libra permban: 1. “Diktatori në kryq” nga Mira Meksi Me një penë mjeshtërore dhe me detaje nga më fantastiket, Mira Meksi ka ndërtuar prototipin e Diktatorit të Luftës së Ftohtë dhe Vetminë e tme... Lexo më shumë

from 1,530.00ALL
at 1 stores
Autore shqiptare 3 Besnik Mustafaj – Fatos Kongoli
Asnjë vlerësim

Seti me dy libra përmban: 1. “Genjeshtare te vegjel” nga Fatos Kongoli Fatos Kongoli, një nga autorët bashkëkohorë më të vlerësuar, vjen me një roman të ri për lexuesit: Gënjeshtarët e vegjël 2. Demt... Lexo më shumë

from 1,800.00ALL
at 1 stores
Sagat e vitit 2019
Asnjë vlerësim

Seti me dy libra permban: 1. “Gruaja e Tonit” – Ombra nga Adriana Trigiani Nje sinfoni epike e mrekullueshme e jetes, e nje familje tradicionale italiane ne rrjedhen e ndryshimeve dhe ritmeve te sh... Lexo më shumë

from 2,520.00ALL
at 1 stores
Autore shqiptare 4 Anisa Makarian – Mimoza Hysa
Asnjë vlerësim

Seti me dy libra permban: 1.“15 ditë prilli” nga Anisa Markarian Romani rrëfen ngjarje të një kohe që duket si e pakohë, por që i referohet qartë kohës së një sistemi totalitar, siç ishte Shqipëria e një t... Lexo më shumë

from 2,160.00ALL
at 1 stores
Autore shqiptare 5 Thanas Medi – Virion Graci
Asnjë vlerësim

Seti me dy libra permban: 1. “Valsi i nje dasme fantazme” nga Thanas Medi Thanas Medi rikthehet pas disa vitesh me nje roman te ri para lexuesit. Fitues i cmimit vjetor per romanin me te mire, dhene nga Ministria e... Lexo më shumë

from 1,800.00ALL
at 1 stores
Nobelistet shqip te vitit 2019
Asnjë vlerësim

Seti me dy libra permban: 1. Shtergjet nga Olga Tokarczuk Shtergjet perbet nga nje mozaik karaktersh qe jane ne levizje te panderprere. Duket se bota moderne leviz ne menyre te coroditur dhe se kaosi eshte i gjithepran... Lexo më shumë

from 1,710.00ALL
at 1 stores