Libra Te Rinj (291 Produkte)

Xhungla
Asnjë vlerësim

Majmunit lozonjar i pëlqen të këndojë këngën e tij .Ai dëshiron ta shoqërojë këngën e tij me orkestrën e xhunglës . Bashkohuni me të, ndërsa ai hidhet nga pema në pemë duke mbledhur miq dhe shokë ,e duke bërë... Lexo më shumë

from 400.00ALL
at 1 stores
Utopia për realistët: Si mund të ndërtojmë botën ideale
Asnjë vlerësim

Të ardhura bazë universale. Java e punës 15 orëshe. Kufij të hapur. A tingëllojnë të mira për të qenë të vërteta? Një nga mendimtarët kryesorë të brezit të ri në Europë na tregon sesi mund të ndërtojmë... Lexo më shumë

from 1,200.00ALL
at 1 stores
Si vdesin demokracite
Asnjë vlerësim

Të tre hapat e mësipërm janë vënë re në mbarë botën – jo vetëm në rastin e zgjedhjes së Donald Trump – dhe të gjithë duhet të kuptojmë se si mund t'i ndalojmë. Në librin "Si vdesin demokracitë", profesorë... Lexo më shumë

from 960.00ALL
at 1 stores
Të udhëtosh me mendjen e Umberto Ecos, set 2 libra
Asnjë vlerësim

Seti përmban këto dy libra: 1. “Si të udhëtosh me një salmon” nga Umberto Eco Një koleksion shkrimesh, esesh të shkurtra, që ofron mënyrën më të mirë të shkrimit popullarizues. Një libër argëtues, provokues... Lexo më shumë

from 2,070.00ALL
at 1 stores
Thinking and eating
Asnjë vlerësim

Ky është një lloj unik i librit të recetave për atë që duhet të hamë në mënyrë që të ndihemi si vetja jonë më e mirë - një martesë e frymëzuar e psikologjisë dhe gatimit, dhe një udhëzues për vetëm llojin ... Lexo më shumë

from 1,840.00ALL
at 1 stores
Liber "Why you will marry the wrong person"
Asnjë vlerësim

Ky koleksion ese sugjeron që ne nuk kemi nevojë për përsosmëri për të qenë të lumtur. Për sa kohë që hyjmë në marrëdhëniet tona në frymën e duhur, kemi të gjitha shanset për të përballuar mjaft mirë dh... Lexo më shumë

from 1,200.00ALL
at 1 stores
Fjalor me emra njerëzish - 31000 emra iliro-shqiptarë
Asnjë vlerësim

Ky fjalor, i hartuar për përdorim praktik, si "agjenci emrash", synon me u ndihmue prindërve të rinj shqiptarë

from 0.00ALL
at 0 stores
Moti dhe klima
Asnjë vlerësim

Si do të jetë klima nesër - mjegull, tornado, shi i ftohtë apo thatësirë? Klima dhe mjedisi, me përmbajtje pamore të saktë dhe të habitshme (imazhe të prodhuara nga kompjuteri, fotografi, grafikë, tabela, harta dhe... Lexo më shumë

from 0.00ALL
at 0 stores
Shtatzania
Asnjë vlerësim

Ky libër do t'ju ndihmojë t'u përgjigjeni pyetjeve tuaja për shtatzaninë. Ai ju udhëheq në procesin e të gjitha ndryshimeve fizike dhe emocionale gë perjetoni gjatë shtatzaninë dhe ju rekomandon këshilla për ku... Lexo më shumë

from 0.00ALL
at 0 stores
Dictionarium latino-epiroticum (Romæ 1635) per R. D. Franciscum Blanchum
Asnjë vlerësim

Dictionarium latino-epiroticum (Romæ 1635) per R. D. Franciscum Blanchum është ribotim i plotë, autentik, i plotësuar me shënime dhe studime nga studiuesi i njohur Bardhyl Demiraj. Si i tillë, ky libër vjen në ndi... Lexo më shumë

from 0.00ALL
at 0 stores
Set 3 libra në një pako, - Rrno vetëm për me tregue
Asnjë vlerësim

Rreth botimit Vëllimi i parë “Rrno vetëm për me tregue”, i titulluar “Libri i kujtimeve”, përfshin periudhën 1944 – 1951. Vëllimi i dytë “Rrno vetëm për me tregue”, “Liria midis dy burgimeve”, p... Lexo më shumë

from 0.00ALL
at 0 stores
Lidhja e Prizrenit, një polemikë me grekërit dhe Aveniri i Shqipërisë
Asnjë vlerësim

Pjesë nga libri: Të djelë për të djelë, çunat e asaj Korçës jetike shqiptare i merrshin e i shpieshin në Bobushticë edhe u mësojshin marrshin e Greqiës. "Se gnorizo apo tin kopsiTu spathiu tin tromeriSe gnori... Lexo më shumë

from 0.00ALL
at 0 stores
Fjalori i mitologjisë shqiptare
Asnjë vlerësim

Përgjithësisht, mitologjia shqiptare lidhet me demonologjinë popullore. Por ç'është demonologjia si e tillë? Daimonion – i (greqisht) është një qenie hyjnore, zëri hyjnor, "esenca hyjnore", "zoti i vogël" etj. Sipas ... Lexo më shumë

from 0.00ALL
at 0 stores
Arbërit e Jonit
Asnjë vlerësim

Rreth librit Në shek. XV-XVII, Shqipëria joniane, apo viset që atë kohë u përfshinë në sanxhaqet e Vlorës, Delvinës e Janinës, u përfshinë nga një dinamikë historike e jashtëzakonshme. Si vendi ku ... Lexo më shumë

from 0.00ALL
at 0 stores
Mbreti Zog pas dyerve të mbyllura
Asnjë vlerësim

Një histori që ndodhi pas “dyerve të mbyllura”. Libri tregon prapaskenat për njohjen e Zogut si kreu i shtetit shqiptar në mërgim, ndikimin e kryeministrit britanik, Uinston Çërçill, liderit të Bashkimit So... Lexo më shumë

from 0.00ALL
at 0 stores
Me shaka
Asnjë vlerësim

Prinderit e Marios se vogel duhet te shkojne ne nje konference matematicientesh ose thjeshte te marrin kohe per... Lexo më shumë

from 0.00ALL
at 0 stores
Antropologjia etnojuridike
Asnjë vlerësim

Me Kanun apo me Ungjill? Për shumë rrethana historike, që gjenden më shumë jashtë dijes, antropologjia etnojuridike është një disiplinë e zhvilluar shumë vonë në mjedisin shqiptar. Në udhëpërshkrimet ... Lexo më shumë

from 0.00ALL
at 0 stores
Lufta e fshehte ne Shqiperi
Asnjë vlerësim

Libri “Lufta e fshehtë në Shqipëri”, me autor Roderick Bailey, profesor i historisë në Universitetin e Oksfordit, Britani e Madhe, është i bazuar në dokumente arkivore, në raportet e dërguara prej ushtarakëv... Lexo më shumë

from 0.00ALL
at 0 stores
Historia e Filozofise
Asnjë vlerësim

Duke iu përgjigjur pyetjeve tona filozofi gjerman – i quajtur trashëgimtari i asaj aventure magjepsëse të mendimit e cila shkon nga filozofia klasike gjermane tek Heideggeri – ndalet të bisedojë me Heraklitin, Pa... Lexo më shumë

from 0.00ALL
at 0 stores