Filtra

Motivim Dhe Zhvillim (21 Produkte)

Sekreti
Asnjë vlerësim

Ndër shekuj me radhë, në gojëdhëna, libra, besime dhe filozofi janë zbuluar copëza të një Sekreti të Madh. Ky Sekret shekullor është kuptuar nga disa prej njerëzve më të mirënjohur në histori: Platoni, G... Lexo më shumë

from 1,040.00ALL
at 1 stores
Mendo si nje gjeni
Asnjë vlerësim

Me këtë libër tejet revolucionar autorët merren me procesin e të menduarit, duke dhënë këshilla sesi të jemi më produktivë, më kreativë dhe më racionalë. Levitt dhe Dubner ofrojnë një plan për një mënyr�... Lexo më shumë

from 960.00ALL
at 1 stores
Ishulli i Arturos
Asnjë vlerësim

"Ishulli i Arturos"është romani i dytë i Elsa Morantes, botuar në vitin 1957 dhe është vlerësuar me Vremio Strega po në të njëitin vit. Në vitin 1962, ky roman është ekranizuar me regji të Damiano Damiani-t. Artu... Lexo më shumë

from 0.00ALL
at 0 stores
Mund të jeni të lumtur
Asnjë vlerësim

Ky libër i shpjegon pesë principet jashtëzakonisht thjeshtë por me një kuptim të thellë, që pasi të kuptohen, të praktikohen e hapin rrugën kah një jete më të kënaqur, më paqësore dhe më të lumtur.... Lexo më shumë

from 0.00ALL
at 0 stores
Si të godasim në shenjë
Asnjë vlerësim

Brenda nesh gjendet një kopësht: Një kopësht që nuk ndihet nga rrëmuja e botës së jashtme; një kopësht të cilin askush nuk mund të vijë e ta trazojë. Në botën përreth nesh ka dashuri dhe urrejtje, tension d... Lexo më shumë

from 0.00ALL
at 0 stores
Cdo gje eshte f.cked
Asnjë vlerësim

Jetojmë në një epokë interesante. Nga ana materiale, gjithçka është më mirë se kurrë më parë: jemi më të lirë, më të shëndetshëm dhe më të pasur se kushdo në historinë e njerëzimit. E megjithatë,... Lexo më shumë

from 0.00ALL
at 0 stores
Tao Te Ching, Shtegu dhe virtyti i tij
Asnjë vlerësim

Autenciteti i këtyre detajeve megjithatë vijon të mbetet një mister edhe në ditët e sotme. Emri Tao Te Ching mund të përkthehet si Libri i Shtegut dhe i virtytit të tij ose thjesht Shtegu dhe virtyti i tij. Tao Te Chin... Lexo më shumë

from 0.00ALL
at 0 stores
Të mendosh si miliarder
Asnjë vlerësim

Ky libër ka të bëjë me të mësuarit për të menduar si një miliarder. Edhe nëse mbani vetë 10 përqind të urtësië brenda këtyre faqeve do të keni ende nje goditje të mirë per t'u bërë milioner.... Lexo më shumë

from 0.00ALL
at 0 stores
Arti i brishtë i not giving a f.ck
Asnjë vlerësim

Për dekada me radhë na kanë thënë se çelësi për një jetë të lumtur dhe të pasur, është të mendosh pozitivisht. Por kësaj i ka ardhur fundi. “Pirdhu pozitivitet”, thotë Mark Manson. “Të jemi të sinqer... Lexo më shumë

from 0.00ALL
at 0 stores
Sfida për tu fituar
Asnjë vlerësim

Ky set është për të gjithë ata që e shohin jetën si problem dhe duan ta sfidojnë atë me vështirësitë që ndeshin: Prandaj kemi rekomanduar këto dy libra, ku i pari të mëson sesi të sfidosh problemet reale dhe... Lexo më shumë

from 0.00ALL
at 0 stores
Përse francezet nuk shëndoshen, sekreti i të ngrënit për kënaqësi
Asnjë vlerësim

Shik, bindës, i mençur, me humor dhe fiks në kohën e duhur: libri më i mirë pa dieta, që mund t'ju ndryshojë krejtësisht mënyrën si mendoni dhe jetoni. Francezet nuk shëndoshen, edhe pse shijojnë b... Lexo më shumë

from 0.00ALL
at 0 stores
Si të dukesh 10 vjet më e re
Asnjë vlerësim

Qëllimi i këtij libri është njohja me procedurat estetike bashkëkohore, me mënyrat e veprimit të tyre dhe efektivitetin, pa i mërzitur lexueset me terma mjekësorë. Kapitujt e pjesës së parë u kushtohen pjesëve ... Lexo më shumë

from 0.00ALL
at 0 stores
30 gjëra që duhet t’i ketë dhe duhet t’i dijë çdo grua kur bëhet 30 vjeç
Asnjë vlerësim

Lista e 30 gjërave, një inventar praktik dhe humoristik i gjërave për të cilat çdo grua ka nevojë në jetë, ka filluar si një faqe e vetme në revistën Glamour pesëmbëdhjetë vite më parë dhe shpejt u shndërrua në ... Lexo më shumë

from 0.00ALL
at 0 stores
Arti i luftës
Asnjë vlerësim

Konflikti është një pjesë e pashmangshme e jetës, sipas strategëve të lashtë kinez, por çdo gjë është brenda nesh që të arrijmë marrëveshje për konfliktet rreth mençurisë, nderit, fitores, etj. Ky libër ës... Lexo më shumë

from 0.00ALL
at 0 stores
Guida e vajzave
Asnjë vlerësim

Marawa Ibrahimit i erdhën periodat kur mbushi 10 vjeçe. Sa do të kishte dashur ti qëndronte pranë një grua e mençur, gazmore, e sinqertë e cila nuk do të bezdisej fare e do të ulej pranë saj dhe do t’ia thoshte ... Lexo më shumë

from 0.00ALL
at 0 stores
Fjalimet TED
Asnjë vlerësim

Vlerësime nga folësit TED... Ky libër është jo vetëm më i ploti në fushën e të folurit në publik, por edhe i shkëlqyer në perceptimin e mënyrës se si duhet të komunikojmë dhe të paraqitemi. Nëse keni planif... Lexo më shumë

from 0.00ALL
at 0 stores
Magjia
Asnjë vlerësim

“Sekretet” e Rhonda Byrne vazhdojnë në shqip: “Përgjatë 28 ditëve ju mund të merrni një udhëtim që do të ndryshojë jetën tuaj. Epoka të hershme, tekste të shejta, të mbajtura të fshehura që ne mund t’i... Lexo më shumë

from 0.00ALL
at 0 stores
Të bëhesh
Asnjë vlerësim

Ka ende shumë gjëra që nuk i di për Amerikën, për jetën, për atë çka e ardhmja mund të të sjellë. Por njoh mirë veten time. Im atë, Fraser-i, më pati mësuar të punoj fort, të qesh shpesh dhe ta mbaj fj... Lexo më shumë

from 0.00ALL
at 0 stores
E shoh çfarë po mendon
Asnjë vlerësim

AI THOTË SE ËSHTË OFERTA E TIJ MË E MIRË. A ËSHTË e tillË? AJO THOTË SE ËSHTË DAKORD. A ËSHTË VËRTET? INTERVISTA SHKOI SHKËLQYER. APO JO? AI THA SE NUK DO TA PËRSËRISTE MË. POR E BËRI SËRISH.... Lexo më shumë

from 0.00ALL
at 0 stores