Roman (526 Produkte)

Extreme SDXC Card 64GB 150MB/S V30 UHS-I U3 [17068]
Asnjë vlerësim

Projektuar për pajisjet SD që mund të kapin video Full HD, 3D dhe 4K, si dhe fotografi të papërpunuara dhe të plasura, Karta e Kujtesës 64 GB Extreme UHS-I SDXC nga SanDisk ka një kapacitet prej 64 GB, është e p... Lexo më shumë

from 3,490.00ALL
at 2 stores
Libri i vogël i Hygge
Asnjë vlerësim

Shpesh thuhet se Danimarka është shteti më i lumtur në botë. Dhe kjo vjen prej një gjëje:hygge. Hygge është përkufizuar në disa mënyra që nga ‘Arti i krijimit të intimitetit’ ‘rehatia e shpirtit d... Lexo më shumë

from 1,200.00ALL
at 2 stores
Vepro Si Grua Mendo Si Burrë!
Asnjë vlerësim

I përkthyer në më shumë se tridhjetë gjuhë, libri “Vepro si grua, mendo si burrë” është padyshim udhëzuesi i grave në marrëdhëniet e tyre me burrat. Steve Harvey nuk i numëron dot gratë mbresëlënë... Lexo më shumë

from 800.00ALL
at 2 stores
Im atë e donte Adolfin
Asnjë vlerësim

Në romanin "Im atë donte Adolfin", dhjetë vjetët e para pas Luftës së Dytë, pas kthesës së madhe historike shqiptare, kohë e fokusuar në rrëfimin romanor të Mehmet Krajës, artikulohen përmes një dioptrie të veçan... Lexo më shumë

from 700.00ALL
at 1 stores
Te jetosh me mire me pak!
Asnjë vlerësim

Lumturia nuk blihet. -Qëndroju pasioneve të konsumit dhe do të ndjehesh më mirë dhe më i lumtur. - Për të ngrënë e për t’u veshur mirë, për të ruajtur shëndetin, për të gjetur më të mirën, apo për të ud... Lexo më shumë

from 800.00ALL
at 1 stores
Edhe të çmendurit fluturojnë
Asnjë vlerësim

Romani i fundit i M. Krajës, “Edhe të çmendurit fluturojnë”, na thotë se që të gjithë njerëzit janë të palumtur. Më të këqijtë e njerëzve janë ata që e afishojnë palumturinë e tyre… Ata, së paku, e k... Lexo më shumë

from 700.00ALL
at 1 stores
Ironia e Sokratit!
Asnjë vlerësim

Energjia negative po dominon sjelljen e individit. Në mjedisin social është shfaqur e rrezikshme, e dënueshme, e padobishme. Ekuilibri i psikikës humane është prirur nga deformimi. Mirëqenia po renditet përpara vlerave,... Lexo më shumë

from 800.00ALL
at 1 stores
Deti Oqean
Asnjë vlerësim

Deti oqean rrëfen ngjarjet pas fundosjes së një prej anijeve të flotës franceze shumë kohë më parë. Pasagjerët në bord do të mundohen të shpëtojnë duke lundruar mbi një trap. Pikërisht në këtë sit... Lexo më shumë

from 690.00ALL
at 1 stores
Sapiens!
Asnjë vlerësim

100,000 vite më parë së paku gjashtë lloje humanësh popullonin Tokën. Sot është vetëm një. Ne. Homo sapiensët. Si ia doli lloji ynë të pushtojë botën? Pse u bashkuan paraardhësit tanë për të krijuar ... Lexo më shumë

from 2,000.00ALL
at 1 stores
Prishtina
Asnjë vlerësim

“Në Prishtinë u ktheva më 18 qershor 1999, gjashtë ditë pas hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë. Në pragun e derës së apartamentit tim gjeta një…” Kështu fillon romani i autorit Mehmet Kraja. Roman i nxeh... Lexo më shumë

from 1,000.00ALL
at 1 stores
Spiuni dhe Tradhëtari!
Asnjë vlerësim

Një mbrëmje të ngrohtë korriku të vitit 1985, një mesoburrë po rrinte buzë një rruge plot zhurmë në zemër të Moskës me një qese plastike në dorë. Me kostumin dhe kravatën e tij gri nuk dallonte fare nga... Lexo më shumë

from 1,500.00ALL
at 1 stores
Vetëvrasja e Europës!
Asnjë vlerësim

“Vdekja e çuditshme e Europës” është rrëfimi më i shitur në botë mbi një kontinent dhe një kulturë të kapur në aktin e vetëvrasjes, i përditësuar tani me materiale të reja, duke marrë parasysh zhvillimet ... Lexo më shumë

from 1,000.00ALL
at 1 stores
Rrobaqepesja e Parisit
Asnjë vlerësim

Përshkrimi Zëri i Natasha Lesterit është shumë i veçantë. Ajo arrin të kapë detaje shumë autentike nga historia si: gjëmimi i daulleve të luftës apo rrëshqitja e butë e një copë mëndafshi të hollë. Këto ... Lexo më shumë

from 1,200.00ALL
at 1 stores
Vdekja i ka sytë e kaltër
Asnjë vlerësim

Romani i Luan Rexhës, me rrjedhshmërinë e stilit të drejtpërdrejtë shfaqet si një vepër, ku veprimet dhe jeta e personazhit kryesor, gazetarit aventurier dhe elgant Mikele Ser-monti, janë të denja për skenografin... Lexo më shumë

from 1,000.00ALL
at 1 stores
Shtate bashkeshortet e Evelin Hygose
Asnjë vlerësim

Përshkrimi EVELIN Hygo tashmë e moshuar dhe e tërhequr nga bota më në fund ndihet gati të thotë të vërtetën lidhur me jetën e saj magjepsëse dhe skandaloze. Por kur zgjedh gazetaren e panjohur të nj... Lexo më shumë

from 960.00ALL
at 1 stores
Ngritja dhe rënia e Partisë Fashiste Shqiptare 1939-1943!
Asnjë vlerësim

Pasquale Lugini është lindur në vitin 1896 në Famigniano, Provinca e Rietit. Pas përfundimit të liceut, në vitin 1916 filloi studimet për mjekësi, të cilat i ndërpreu për shkak të mobilizimit në ushtri. Pas përf... Lexo më shumë

from 700.00ALL
at 1 stores
Kujtimet e tij
Asnjë vlerësim

Përshkrimi Pasi kreu pesë vjet burg për një gabim tragjik Kenna Rowan kthehet në qytetin ku gjithçka shkoi keq duke shpresuar të ribashkohet me vajzën e saj katërvjeçare. Por urat e djegura nga Kenna po rezultojnë... Lexo më shumë

from 1,080.00ALL
at 1 stores
Tri ese: Mbi Nacionalizmin, Pse shkruaj, Një varje!
Asnjë vlerësim

Ky libër mbart tri nga esetë më me ndikim të shkrimtarit politik më vendimtar të shekullit të njëzetë, idetë që kanë formësuar të menduarit e botës që nga ajo kohë. Rekomandohet të lexohet ngadalë dhe me... Lexo më shumë

from 300.00ALL
at 1 stores